DCI technologie

Naše technologie dynamického komfortu umožňuje objektivně zjistit komfort cesty z pohledu jízdy na kole. Je známo, že cyklisté velmi negativně vnímají vibrace a otřesy způsobené nerovností povrchu. Cyklisté, mají-li možnost volby, jedou jinudy, než by využili trasy s nevhodným povrchem. Vibrace jízdního kola jsou tedy důležitou součástí "cyklokomfortu" a velmi významně ovliňují (ne)využívání cyklotras a cyklostezek.

Naší techologií "Dynamický komfort" měříme povrchy. Údaje, které naměříme, zpracujeme do podoby Indexu dynamického komfortu (DCI). Výsledná hodnota DCI je potom objektivním vyjádřením této skutečnosti a dovoluje vzájemné srovnání mezi úseky.

Celá metodika byla v roce 2015 publikována v prestižním mezinárodním dopravním časopise Transportation Research Part C: Emerging Technologies. Máte-li přístup k ScienceDirect, článek si můžete přečíst, v opačném případě nás neváhejte kontaktovat.Jak můžete DCI použít?

Správci cyklotras a cyklostezek
  • umožní vám sledovat kvalitu cest, ale též objektivně hodnotit stav komunikací po případné rekonstrukci

Cykloturisté
  • pro rodiny s dětmi, které hledají plynulé cesty s hladkým povrchem
  • pro adrenalinové cyklisty vyhledávající naopak trasy pro svá horská kola

Provozovatelé mapových serverů a kartografické společnosti
  • můžete svým uživatelům nabídnout skutečně užitečná data, aby viděli, kde je na trase očekává jaké "drncání". ... a jak začít?

Máte zájem o aplikaci naší metody na svoje data, cyklostezky nebo cyklotrasy? Chtěli byste vylepšit svoje data tak, aby byla opravdu užitečná pro rekreační i závodní cyklisty?

Nabízíme Vám tyto možnosti:
  • Mapování vybraných komunikací (cyklostezek, cyklotras) naším měřícím kolem a následné zpracování dat. Ve výsledku obdržíte zprávu obsahující údaje o dynamickém komfortu, ale též polohy bodů s nevyhovující kvalitou a nebezpečnými místy.
  • Výpočet Indexu dynamického komfortu z vámi dodaných dat. Obraťte se na nás pro více informací, Poradíme Vám, jak si sami změřit údaje a případně zpracovat. Výsledná data zpracujeme do podoby indexu, případně můžeme rovněž předzpracovat i data zdrojová
  • Vizualizace vašich na mapovém serveru CDV - pokud nevíte, kde svoje data umístit, aby byla viditelná pro vás i širokou veřejnost, jsme schopni Vám nabídnout moderní formu vizualizace dat. Napište si o více detailů!
Pokud Vás nabídka zaujala, napište si pro více informací na gis@cdv.cz.